Detroit Red Wings a ich známy hod chobotníc

Detroit Red Wings a ich známy hod chobotníc

V NHL existuje viacero čudných tradícií a povier. Medzi jednu zo známejších patrí hod chobotníc na klzisko, ktorý praktizujú fanúšikovia Detroitu Red Wings. Dôvod, prečo sa to vôbec deje, sa dozvieš v článku nižšie.

Všetci sme už videli hádzanie chobotníc na ľadovú plochu počas zápasov Detroitu Red Wings, ale ako to všetko začalo?

Bizarná povera pramenila z nápadu dvoch bratov už v roku 1952. Tí sa v tomto roku rozhodli hodiť osemchápadlového mäkkýša priamo na ľad počas play off zápasu. Každé chápadlo malo reprezentovať počet víťazstiev potrebných na zisk Stanley Cupu pre Red Wings v ére originálnej šestky. Zhodou náhod po slávnom hode s chápadlovým stvorením Red Wings dokázali uspieť vo všetkých ôsmich zápasoch a tým si prebojovali cestu až k celkovému víťazstvu v súťaži.

Dodnes sa chobotnice hádžu počas play off zápasov na ľad pre štastie. Avšak dnes hod chobotníc nadobudol úplne iný rozmer - fanúšikovia zvyknú variť pred zápasmi chobotnice s citrónom, aby obmedzili zápach a po dopade na ľad sa chobotnica viackrát odrazí. 

Nie je to jedina tradícia, ktorá zahŕňa hod predmetu na klzisko. Po hattricku sa hádžu šiltovky, v Nashville je zvykom hádzať sumce (ako odpoveď na Red Wings, keď sa do mesta hudby kvôli bankrotu Detroitu presťahovalo veľa fanúškov Red Wings), fanúšikovia Floridy Panthers hádžu pri hattricku plyšové myši. Hokejové tradície sa niekomu môžu zdať čudné, avšak ak má povera zaručiť výhru svojho obľúbeného klubu, hokejoví fanúšikova sú schopní spraviť čokoľvek.