Paul Kariya a jeho zmŕtvychvstanie

Mighty Ducks of Anaheim mali úžasnú cestu do finále playoff v sezóne 2002-2003. Do playoff postúpili zo siedmeho miesta a v prvom kole dali "sweep" (v preklade - pozametali. V hokejovom slangu to znamená vyhrať sériu v playoff bez prehry na 4 výhry) úradujúcim šampiónom Detroitu Red Wings. V ďalšom kole si poradili s Dallas Stars v 6 zápasovej sérií. Hneď prvý zápas tejto série sa zapísal do histórie ako 4-tý najdlhší zápas, kde rozhodujúci gól padol až v piatom predĺžení. Následne v konferenčnom finále opäť naložili "sweep" Minesota Wild, kde sa obzvlášť vyznamenal brankár káčerov Jean-Sebastien Giguere, ktorý za celú sériu inkasoval iba jeden gól. Vo finále playoff nastúpili proti New Jersey Devils.

V šiestom zápase finálovej série (ktorú viedli Devils 3:2 na zápasy) viedli káčeri 3:1. V siedmej minúte si tvrďák Scott Stevens počkal útočiaceho a nič netušiaceho Paula Kariyu na modrej čiare a doslova ho vypol. Kariya už odohral puk a hlavu mal otočenú opačným smerom, preto to bol jednoznačný faul od Stevensa.

Stevens bol preslávený takýmito "Open Ice Hitmi", kde si vyčíhal hráčov v okolí modrej čiary a nastavil rameno. Do hitu šiel doslova hlava nehlava, kde nedbal moc na to, či umiestni hit do oblasti hlavy, alebo ho dá čisto na telo. Jedným z jeho pamätných hitov bol zákrok na Lindrosa, kde inde než v okolí modrej. Samotný Lindros tvrdí, že po tomto incidente už nebol ten hráč ako predtým. Rýchly prechod do ofenzívneho pásma bola Lindrosova prednosť, po Stevensovom zákroku už mal rešpekt a uvažoval nad tým, či ho tam niekto nečaká.

Paul Kariya avšak našiel spôsob, ako sa mu pomstiť. Kariya nebol fyzický hokejista, bol pomerne malý, ale veľmi obratný a šikovný strelec. Po Stevensovom hite ho museli zoškrabávať z ľadu a väčšina ľudí si myslela, že má po sezóne. Kariya však o 4 minúty a 30 sekúnd nastúpil opäť na ľad a dokázal aj skórovať! 2:45 do konca zápasu prenikol od otvorenej obrany Devils a priklepom ponad lapačku prekonal legendárneho Martina Brodeura v bránke Devils.

Mighty Ducks nakoniec zápas vyhrali 5:2, čím dorovnali sériu na 3:3 na zápasy. Posledný rozhodujúci zápas prehrali 3:0 a zo zisku Stanley Cupu sa nakoniec tešili hráči Devils.